16 آوریل 2018

بهترین مکمل‌‌های برای دوران حجم(بخش دوم)

اگر شما نیز به دنبال افزایش حجم خود هستید شاید در انتخاب مکمل‌های مورد نظر خود کمی‌ سردرگم شوید. در زیر برای شما بهترین مکمل‌هایی که شما می‌توانید در دوره حجم خود از آنها استفاده کنید را برای معرفی‌ خواهیم.

به گزارش روابط عمومی هیات بدنسازی تهران؛ زد ام‌ ای چیست و چرا برای افزایش حجم مناسب است؟ زد ام‌ ای ترکیبی‌ از روی، منیزیوم و ویتامین بی‌۶ است. هنگامی‌که فرد روی به ورزش و بدن سازی می‌آ‌ورد معمولا مقدار روی و منیزیوم در بدن آنها کاهش پیدا می‌کند. دیگر مواد معدنی که از طریق رژیم غذایی بیش از حد مصرف می‌شوند نظیر کلسیم نیز میتوانند مانع جذب روی و منیزیوم در بدن شوند.

اما از طریق مصرف مکمل زد ام‌ ای شما می‌توانید این کمبود‌ها را کاملا پوشش دهید. روی و منیزیوم هر دو در دوره حجم بسیار کمک کننده هستند و می‌توانند باعث بهبود سیستم ایمنی بدن، بهبود کارکرد ماهیچه‌ها و هنگامی‌ که با ویتامین بی‌۶ ترکیب شوند می‌توانند باعث کاهش قابل توجه خستگی‌ و افزایش انرژی شوند. مصرف مکمل زد ام‌ ای همچنین نشان داده است که می‌تواند باعث ایجاد تعادل در کارکرد هورمون‌ها شود و همچنین می‌تواند با افزایش سطح تستوسترون باعث بیشترین مقدار ممکن عضله‌‌سازی در شما شود. بهترین زمان مصرف این مکمل ۳۰-۶۰ دقیقه قبل از خواب با معده خالی‌ست و بهتر است که این مکمل را با غذا‌های دارای کلسیم مصرف نکنید.

هنگامی‌که بحث حجم در میا‌‌ن باشد کراتین یکی‌ از مکمل‌های واجبی است که شما باید در برنامه خود آن را جای دهید. اگرچه کراتین معمولا در اکثر برنامه‌های حجم قرار دارد اما در اینجا نیز ما توصیه می‌کنیم که یک کراتین مونوهیدرات میکرونیزه میتواند بسیار شما را کمک کند. کراتین ترکیبی‌ از سه آمینو اسید گلیسین، متیونین و آرژنین می‌باشد و نحوه کارکراتین از طریق تبدیل انرژی بدن به آدنوزین تری فسفات است.

کراتین به طور طبیعی در ماهیچه‌های اسکلتی یافت می‌شود، اما مقدار آن طوری است که در حین انجام تمرینات این ذخایر به سرعت تخلیه می‌شوند. استفاده از کراتین می‌تواند این ذخایر را به حداکثر ظرفیت خود برساند به این معنی‌ که شما در طول تمرین از قدرت و توان بیشتری برخوردار خواهید بود. کراتین نه تنها میتواند از طریق افزایش قدرت عضله‌‌سازی را در شما افزایش دهد بلکه مصرف آن می‌تواند باعث افزایش جریان خون و جذب آب بیشتر توسط سلول‌ها شود در این حالت سلول‌ها حجم می‌گیرند و در عین اینکه حجم ماهیچه‌های شما افزایش پیدا خواهد کرد دارای تفکیک خوبی‌ هم خواهند بود.

افزودن دیدگاه جدید