با خوردن میان وعده ها و وعده های مناسب در بعد از ظهر و قبل از خواب می توانید در حالی که خواب هستید به رشد عضلانی خودتان کمک کنید. اگر ساعت ۶ یا ۷ یا ۸ یک شام سبک می خورید و دیگر قصد ندارید چیزی بخورید تا روز بعد، داشتن وعده صبحانه ایده بدی نیست.

به دنبال محدودیت های خود باشید و ببینید در تمرین انفرادی چه چیزی می توانید بدست بیاورید؟ این نکات به شما نشان خواهد داد که چگونه برای دستاوردهای بزرگتر خودتان را کمی به جلو هل دهید.

کسانی که یک برنامه بدن‌سازی یا لاغری استاندارد را دنبال می‌کنند دیر یا زود با یک دشمن مشترک مواجه می‌شوند: گرسنگی و اشتهای کاذب.

اگر شما نیز به دنبال افزایش حجم خود هستید شاید در انتخاب مکمل‌های مورد نظر خود کمی‌ سردرگم شوید. در زیر برای شما بهترین مکمل‌هایی که شما می‌توانید در دوره حجم خود از آنها استفاده کنید را برای معرفی‌ خواهیم.

فیزیک، نو پاترین شاخه بدنسازی است. این رشته چند سالی است که به دنیای بدنسازی معرفی شده و طرفداران بسیاری را جذب خود کرده است.

هیچکس نمی تواند مناسب ترین رژیم غذایی را برای شما طراحی کند بجز خودتان! این خود شما هستید که با داشتن اطلاعات کافی نسبت به نوع تغذیه و عادات غذایی تان می توانید بهترین رژیم غذایی را برای خود طراحی کنید. اما قبل از آن لازم است تا الفبای کار را یاد بگیرید.

یکی از آرزوهای افراد داشتن بدن زیبا و خوش فرم است که به همین دلیل اقدامات گوناگونی انجام می‌دهند تا به عضله سازی و رسیدن به بدنی زیبا دست پیدا کنند،حال در این مقاله می‌خواهیم شما با بهترین رژیم غذایی به منظور افزایش وزن در افراد لاغر آشنا کنیم.  

اگر شما نیز به دنبال افزایش حجم خود هستید شاید در انتخاب مکمل‌های مورد نظر خود کمی‌ سردرگم شوید. در زیر برای شما بهترین مکمل‌هایی که شما می‌توانید در دوره حجم خود از آنها استفاده کنید را برای معرفی‌ خواهیم.

اکثر افراد گمان می‌کنند که تنها کافی‌ است رژیم بگیرند تا عضلات شکم آنها نمایان شود، اما داستان واقعی این است که اکثر این افراد حتی به اندازه کافی‌ عضله‌ در ناحیه شکم ندارند که بخواهند چیزی را نمایان کنند.

آب ضروری ترین ماده مورد نیاز بدن می‌باشد که حجم زیادی از بدن را در اختیار دارد. این ماده بنیادی برای ورزشکاران که با تمرینات ورزشی، از طریق مصرف و تعرق مقدار زیادی از آن را از دست می‌دهند باید در حالت تعادل قرار گیرد و از کاهش آن از سطح استاندارد خود به شدت جلوگیری شود.

توانایی و آمادگی بدن برای انجام حرکات ورزشی جزء مهمترین رکن‌‎های پرورش اندام است، تازمانی که شما توانایی انجام حرکات را نداشته باشید نمی‌توانید به خوبی تمرین کنید و با عدم تمرین صحیح و مناسب هرگز به پرورش عضلات دست نمی‌یابید پس بالا بردن آمادگی جسمانی خود را امری مهم بشمارید.

از ال آرژنین در بدنسازی برای تقویت عضلات و ماهیچه‌ها استفاده می‌شود، اما باید توجه داشت که استفاده بیش از حد از این مکمل می‌تواند عوارضی را هم به همراه داشته باشد.

صفحه‌ها